Al treilea oras al Spaniei, Valencia, este un loc magnific, bucuros sa lase capetele de afis pentru Barcelona si Madrid, in timp ce continua sa fie un oras minunat in care cultura infloritoare, mancarea si viata de noapte sunt la ele acasa. Niciodata cu frica in fata inovatiei, arhitectura din acest oras poate face invidios oricare altul din lume. Valencia, incojurata de a sa huerta, pamanturi fertile pline de fructe si legume, este cunoscuta a fi casa mancarurilor din orez, precum paella, dar bucataria traditionala de aici oferta multe altele pe langa.
Sa incepem bucurandu-ne de cateva imagini din acest oras minunat! ^_^
Vacanta | € 117 |
---|---|
Plecare | Destinatie |
Timisoara | Valencia |
Perioada: 24 – 28 octombrie
Zbor: Timisoara – Valencia, 49 euro, dus-intors, operat de Wizz Air
Cazare: Hotel Villacarlos (cotat cu 4/5 pe TripAdvisor), 136 euro / 4 nopti / camera dubla
Pret pentru 2 adulti
- Zbor: 98 euro / 2 = 49 euro/p
- Cazare: 136 euro / 2 = 68 euro/p
- Total: 234 euro / 2 = 117 euro/p
Vacanta | € 121 |
---|---|
Plecare | Destinatie |
Bucuresti | Valencia |
Perioada: 25-29 octombrie
Zbor: Bucuresti – Valencia, 53 euro, dus-intors, operat de Wizz Air
Cazare: Hotel Sh Abashiri (cotat cu 3.5/5 pe TripAdvisor), 136 euro / 4 nopti / camera dubla
Pret pentru 2 adulti:
- Zbor: 106 euro / 2 = 53 euro/p
- Cazare: 136 euro / 2 = 68 euro/p
- Total: 242 euro / 2 = 121 euro/p
Vacanta | € 137 |
---|---|
Plecare | Destinatie |
Cluj | Valencia |
Perioada: 4-8 octombrie
Zbor: Cluj – Valencia, 69 euro, dus-intors, operat de Wizz Air
Cazare: Hotel Sh Abashiri (cotat cu 3.5/5 pe TripAdvisor), 136 euro / 4 nopti / camera dubla
Pret pentru 2 adulti:
- Zbor: 138 euro / 2 = 69 euro/p
- Cazare: 136 euro / 2 = 68 euro/p
- Total: 274 euro / 2 = 137 euro/p
Vacanta | € 121 |
---|---|
Plecare | Destinatie |
Craiova | Valencia |
Perioada: 6-10 noiembrie
Zbor: Craiova – Valencia, 53 euro/p, dus-intors, operat de Ryanair
Cazare: Hotel Villacarlos (cotat cu 4/5 pe TripAdvisor), 136 euro / 4 nopti / camera dubla
Pret pentru 2 adulti:
- Zbor: 106 euro / 2 = 53 euro/p
- Cazare: 136 euro / 2 = 68 euro/p
- Total: 242 euro / 2 = 121 euro/p
**
Aceasta este o vacanta DIY (do-it-yourself). Va trebui sa folosesti link-urile din articol pentru a face rezervarile necesare, nu inainte de a verifica daca preturile mai sunt de actualitate. Daca propunerile din articol nu sunt pe gustul tau, dupa exemplul lor iti poti personaliza vacanta dupa bunul plac, folosind motoarele de cautare sau widgetul din site. Te incurajam sa consulti sectiunea Intrebari Frecvente si Ghidul Travelator pentru vacante DIY.
**
Foloseste uneltele Travelatorilor pentru a-ti gasi singur cele mai ieftine vacante.
Lasă un răspuns